← powrót

#RodzinaChallenge – pomóż znaleźć rodziców zastępczych

Ruszyliśmy z akcją #RodzinaChallenge w mediach społecznościowych. Samorządowcy i firmy nagrywają filmiki promującą rodzicielstwo zastępcze i nominują do wyzwania kolejne podmioty.

#rodzinachallenge Pracownicy KGHM

Akcja #RodzinaChallenge jest przedłużeniem i wzmocnieniem kampanii „Miedź Rodzinę”, a jej celem ukazanie wartości rodzicielstwa zastępczego dla życia pojedynczego dziecka i społeczności lokalnej

W ramach akcji prosimy samorządowców i firmy o nagranie krótkiego filmu i opublikowanie go na Facebooku. Do nagrania filmu można nominować: wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów, szefów PCPR i MOPS, przedstawicieli biznesu i wszystkich tych, którzy doceniają rodziców zastępczych i chcą pomóc nam w znalezieniu rodziców zastępczych.

Film powinien zawierać rozwinięcie dwóch zdań:

Rodzina zastępcza to…

Dziecko w rodzinie zastępczej…

W ramach kampanii Miedź Rodzinę, łącząc potencjał wielu podmiotów (samorządy LGOM, specjaliści – SOS Wioski Dziecięce i biznes – CCC, Piast, LSSE) dotarliśmy już do 270 tys. odbiorców z przekazem o rodzicielstwie zastępczym. Ale dalej naszym największym wyzwaniem jest znaleźć rodziców zastępczych dla 40 maluszków poniżej 7. roku życia. Dzięki kampanii aktualnie szkolą się 4 małżeństwa chętne do podjęcia się roli rodziców zastępczych. Szukamy dalej, bo 8 nowych rodziców zastępczych to nadal za mało.

Zobacz filmy w social media:

#RodzinaChallenge w wykonaniu CCC

#RodzinaChallenge w wykonaniu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

#RodzinaChallenge w wykonaniu Gminy Żukowice

#RodzinaChallenge w wykonaniu Gminy Kotla

#RodzinaChallenge w wykonaniu pana Jarosława Dudkowiaka – Starosty Głogowskiego

#RodzinaChallenge w wykonaniu pani Katarzyny Kreczmańskiej-Gigol Wiceprezes Zarządu i pracowników KGHM

#RodzinaChallenge w wykonaniu pana Kamila Ciupaka, Starosty Polkowickiego i urzędników

#RodzinaChallenge w wykonaniu pana Rafaela Rokaszewicza, Prezydenta Miasta Głogów i urzędników